Predsednik Srbije Aleksandar Vučić u obraćanju na televiziji sa nacionalnom frekvencijom nije propustio priliku da govori o „obojenoj revoluciji“. Međutim, sada je poručio da nije rekao nešto što smo mnogo puta čuli.

Na pitanje o „obojenoj revoluciji“, on je kazao da nikada nije proglasio pobedu nad njom, „niti je to moguće“, već da je govorio da ona nije uspela.

„Nemate u čemu da pobedite. Rekao sam samo da obojena revolucija nije uspela. Teško se mire njeni protagonisti sa tim – nervoza i hiterija posle debakla u svakom smislu iz Novog Sada dostiže svoj vrhunac“, ocenio je Vučić.

Međutim, jednostavnom pretragom pojmova „Vučić“ plus „obojena revolucija“ dolazimo ipak do malo drugačijih rezultata.

Koliko juče, prilikom obilaska Nacionalnog stadiona, predsednik Srbije je, odgovarajući na pitanja, poručio i to da je „obojena revolucija“ pobeđena, o čemu piše u knjizi koju je najavio, što je i preneo Euronews, mediji blizak vlasti.

„Da bi neki studenti i neki đaci u budućnosti mogli da imaju, verujem, jednu od najpopularnijih knjiga, jednu od bestselera, da vide, kao što sam vam još rekao pre šest i sedam meseci, kako se pobeđuje obojena revolucija. Kao što sada je vama jasno da smo pobedili obojenu revoluciju, što je dobra i velika i važna vest za Srbiju“, rekao je on.

Javnost i dalje nije videla sada već poznatu i dugo najavljivanu knjigu „Kako sam pobedio obojenu revoluciju“, koju Vučić već mesecima najavljuje.

Tokom obilaska radova na izgradnji mosta preko Dunava u blizini Novog Sada, Vučić je poručio i da je sa obojenom revolucijom završio.

Originalni tekst