(Beta) – Fudbaleri Vojvodine poraženi su večeras u gostima u Amsterdamu od Ajaksa sa 0:1, u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evropa.

Pobedonosni gol postigao je Branko Van Den Bomen u 86. minutu.

U prvom poluvremenu Ajaks je bio mnogo bolji rival, imao je inicijativu, mnogo veći posed lopte i više u udaraca ka golo, ali svoju bolju igru nije uspeo da kruniše pogotkom. O inicijativi domaći u tom delu govori i da su imali 11 udaraca ka golu, naspram dva Vojvodine.

U nastavku je Vojvodina zaigrala bolje i uspela da zaustavi apsolutnu dominaciju Ajaksa iz prvog poluvremena. U tom delu Vojvodina je bila bliža postizanju gola, prvo je u 70. minutu udarac Ivanovića odbranio golman Ajaksa, a tri minuta kasnije Vukanović je iz dobre pozicije pogodio stativu.

Ajaks je do pobedonosnog gola stigao u 86. minutu. Branko Van Den Bomen je nakon asistencije Godtsa glavom prosledio loptu u mrežu i doneo radost za preko 50.000 navijača na „Johan Krojf“ areni.

U revanš meču Vojvodina će u Bačkoj Topoli dočekati Ajaks, a taj meč je na programu 1. avgusta.