KOŠARKAŠI Vojvodine završili su na drugom mestu u ABA 2 ligi. Lako se prekočili četvrtfinali okršaj, ali su u prvoj utakmici polufinala ubedljivo poraženi od Podgorice sa 98:80 (25:25, 22:21, 22:15, 29:19).

УБЕДЉИВ ПОРАЗ ВОЈВОДИНЕ: Новосађане чека тежак посао у реваншу полуфинала АБА 2 лиге

Jasno je da izabranike Miloša Isakova Kovačevića čeka težak posao u revanšu u Novom Sadu, pošto moraju da pobede najmanje 19 razlike da bi se plasirali u finale.

Prvo poluvreme ove utakmice bilo je izjednačeno, domaćin je na odmor otišao sa poenom prednosti – 47:46. Ipak, drugo poluvreme je u potpunosti pripalo timu Dragana Radovića.

Podgorica je u drugih 20 minuta primila ukupno 34 poena i uz kvalitetan napad stigla je do ubedljivog trijumfa.

Najefikasniji kod pobednika bio je Dajlen Kunc sa 26 poena, pratio ga je Vjačeslav Petrov sa 17. Na drugoj strani Uroš Banjac i Vasilije Vučetić su postigli po 13 poena.

Drugi susret na programu je 2. maja u Novom Sadu. U drugom polufinalu sastaju se Spartak iz Subotice i MZT.

BONUS VIDEO: Nikola Jokić – od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu