Kako javlja N1 pozivajući se na informaciju agencije FoNet, tokom protesta ispred zgrade lokalnog suda i tužilaštva u Novom Pazaru, policija je uhapsila još jednog studenta.
Studentkinja iz Novog Pazara, inače pripadnica radne grupe za komunikaciju sa medijima, rekla je FoNetu da je uhapšen još jedan njihov kolega te da će studenti, građani i akademska zajednican nastaviti da im pružaju podršku.
U toku je, prema informacijama N1 i saslušanje dela uhapšenih u Novom Pazaru, a reis-ul-ulemi Islamske zajednice Srbije Senad Halilović kaže da vlast pokušava da „spinuje međunacionalni sukob koji se nikada neće desiti“.
dunp u blokadi: podrška kolegi amiru
Studenti DUNP su, inače, pre dva sata na Instagram nalogu blokada_DUNP objavili poruku podrške kolegi Amiru Duštincu.
„Dok se protiv jednog studenta vodi postupak bez utemeljenih dokaza, kriminalci koji su fizički napali studente DUNP-a se i dalje nalaze na slobodi. Niko od njih nije odgovarao za svoj čin“, naveli su studenti DUNP u blokadi na svom Instagram nalogu.
Ocenili su da ni rukovodstvo DUNP „nisu snosili posledice za grubo
kršenje autonomije Univerziteta, što predstavlja presedan nedostojan obrazovne ustanove“.
PROTEST U NOVOM PAZARU zbog privođenja građana
Nekoliko desetina građana okupilo se jutros ispred zgrade u kojoj su smešteni sudovi i tužilaštva u Novom Pazaru, tražeći da se na slobodu puste desetorica uhapšenih zbog sumnje da su učestvovali u incidentima ispred Državnog univerziteta, objavio je Radio sto plus.
Građani i studenti koji danas protestuju zahtevaju da se uhapšenima ukine pritvor i da im se omogući da se brane sa slobode, navodeći da veruju da njihovi sugrađani nisu krivi za dela za koja su osumnjičeni.
“Uhapšeni su naši sugrađani koji su stali u odbranu studenata napadnutih ispred Državnog univerziteta. Građani su branili pravo na obrazovanje, a umesto zahvalnosti dobili su lisice”, navode okupljeni.
Podsećamo da je policija uhapsila desetoricu mladića od kojih devetoricu zbog sumnje da su izvršili napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti, a jednog zbog izazivanja nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
On je, prema saopštenju Višeg javnog tužilaštva, priznao izvršenje tog krivičnog dela.
Post Views: 375