Nakon postizanja gola Austrija je preuzela inicijativu, imala „više od igre“, a najbolju priliku imao je Baumgartner, kada je u 84. minutu, nakon greške golmana Turske Gunoka, šutirao glavom pored gola.

Do kraja meča igralo se ispred gola Turske, Austrija je pokušavala da stigne do izjednačenja i produžetaka, a najbolju priliku propustio je Baumgartner u četvrtom minutu nadoknade, kada je njegov udarac glavom sa pet metara odlično odbranio Gunok.

U četvrtfinalu, Turska će 6. jula u Berlinu igrati protiv Holandije.

Fudbalska reprezentacija Turske plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je večeras u Lajpcigu pobedila Austriju sa 2:1.

Dvostruki strelac za Tursku bio je Merih Demiral u prvom i 59. minutu, a gol za Austriju postigao je Mihel Gregorič i 66. minutu.

Povela je Turska već u prvom minutu. Nakon kornera sa desne strane, loše je intervenisala odbrana Austrije, lopta se odbila do Demirala, koji je udarcem pod prečku iz peterca zatresao mrežu.

Austrija je pokušala da odgovori odmah po polasku sa centra, šutirao je Baumgartner sa oko 20 metara, ali je lopta otišla zamalo pored gola. Dva minuta kasnije loše je reagovala i odbrana Turske, lopta je prošla ispred gola, ali niko od igrača Austrije nije uspeo da je ubaci u gol.

Do 25. minuta nije bilo prilika, kada je ponovo pokušao Demiral, ali je njegov udarac glavom iz peterca otišao preko gola.

U nastavku poluvremena igralo se između dva kaznena prostora, nije bilo ozbiljnijih šansi, i Turska je sa golom prednosti otišla na pauzu.

U drugom minutu nastavka Austrija je imala priliku, ali je Gregorič, nakon asistencije Baumgartnera, iz dobre pozicije šutirao pored gola.

Najbolju priliku na meču Austrija je imala u 51. minutu. Nakon dobre asistencije Poša, Arnautović je izašao sam ispred golmana, ali je čuvar mreže Turske odbranio njegov udarac.

Svojim drugim golom Demiral je doneo dvao gola prednosti Turskoj u 59. minutu. Guler je izveo korner sa desne strane, najviši u skoku je bio Demiral, i udarcem glavom iz peterca savladao Penca.

Sedam minuta kasnije Austrija je smanjila prednost. Nakon centaršuta Zabicera, Poš je glavom prebacio loptu na drugu stativu, na kojoj se našao Gregorič i iz blizine neometan zatresao mrežu.