G. A.danas 21:01

Sve je gotovo: Zvezda prvak sedmi put uzastopno, pobeda protiv TSC i pod kišom kao iz kabla 1Foto: Starsport

Posle još jednog Partizanovog kraha Crvenoj zvezdi je bio dovoljan i bod da četiri kola pre kraja državnog fudbalskog šampionata i matematički osvoji sedmu uzastopnu titulu prvaka, ali je tu pogodnost krunisala pobedom.

Savladala je TSC na Marakani s 2:1 u utakmici koja je u najvećem delu igrana pod kišom kao iz kabla.

U prvom poluvremenu Ndiaje je dvaput bio u šansi da dovede Zvezdu u vođstvo.

Drugi put je golman gostiju Ilić krajnjim naporom, iz ležećeg položaja, skrenuo loptu s puta ka mreži.

U 44. minutu Bukari se stuštio iskosa s desne strane do pred sami gol, ali umesto da posluži Ndiajea, kome bi preostalo samo da pospremi pas u nebranjeni deo, šutirao je pravo u dobro postavljenog Ilića.

Zvezda je zatim opet prigrabila loptu, a Hvang je s 18 metara, ne časeći časa kad mu je lopta došla do noge, uzdrmao prečku.

Crveno-beli su najzad poveli u 55. minutu.

Hvang je izveo korner s leve strane, a na bližoj stativi se s peterca najbolje snašao neomtani Olajinka, koji je postigao gol glavom.

Sve je gotovo: Zvezda prvak sedmi put uzastopno, pobeda protiv TSC i pod kišom kao iz kabla 2

TSC je izjednačio pet minuta kasnije iz prvog udarca u gol.

Ćirković je dobio upotrebljivu loptu na levom krilu. Centrirao je resko po zemlji, paraleleno s golom, a na drugoj strani je iz prve pucao Milosavljević pored Rodićeve noge na prvoj stativi.

U 75. minutu Zvezda ponovo stiče prednost. Strelac je bio Ndiaje, koji je zakucao loptu u mrežu posle Rodićevog poluvoleja.

Umesto Ndiajea je kasnije u igru ušao Katai, koji je imao jednu dobru priliku.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.