VATERPOLISTI Srbije igraju utakmicu 3. kola Svetskog prvenstva protiv Sjedinjenih Američkih Država. Ovaj meč možete da pratite uživo u tekstualnom prenosu na portalu „Novosti“.

СРБИЈА - САД: Делфини у ватерполо борби

FOTO TANJUG/ FOTO HINA/ DAMIR SENČAR/

Treća četvrtina: Srbija – SAD 7:8

20′ – Sada je Srbija odigrala odličan napad. Video je Jakšić da se Ubović dobro pozicionirao, proigrao ga je, a ovome nije bilo teško da postigne drugi gol na utakmici.

18′ – Dobra kombinacija posle igrača više. Đorđe Vučinić je ostvario dobru poziciju i uspeo je da smanji vođstvo rivala.

17′ – Ne počinje dobro drugo poluvreme za našu reprezentaciju. Opet je sa distance Amerika postigla gol. Maks Irving je drugi put bio precizan na ovom susretu.

Druga četvrtina: Srbija – SAD 5:7

16′ – Vraća Amerika prednost od dva razlike. Šutirao je iz daljine Daube, ali uspeo je da pogodi.

15′ – Pravi Srbija seriju 2:0. Odlično se za poziciju izborio Nemanja Ubović i naša reprezentacija je na minus jedan.

14′ – Nastavlja rival Srbije da postiže golove. Novog igrača više je iskoristio Dod koji je postigao drugi pogodak na utakmici. Važan gol za „delfine“. Nikola Jakšić je dugo fintirao i na kraju sjajno pogodio mrežu rivala.

13′ – Prvi put jedna reprezentacija ima vođstvo od dva gola. Rajder Dod je sjajno isplivao i posle još jedne kontre Amerika je postigla novi pogodak.

12′ – Ponovo SAD ima prednost. Dilan Vudhed se upisao u strelce. On je ostao sam na dva metra i nije mu bilo teško da matira Filipovića.

11′ – Evo odgovora „delfina“. Dušan Mandić se izvukao na levu stranu, dobio je loptu i šutirao je neodbranjivo pored prečku.

10′ – Nije Srbija realizovala prva dva napada u drugoj četvrtini. Naši vaterpolisti su bili brzopleti sa igračem više. Sada je Amerika imala igrača više, ali Haube je pogodio prečku.

Prva četvrtina: Srbija – SAD 2:3

8′ – Postigao je Halok gol, ali na sreću Srbije on nije priznat. Na drugoj strani izabranici Uroša Stevanovića su izgubili loptu.

7′ – Dobar kontranapad Amerikanca i prvi put ta selekcija vodi. Džoni Kuper je iskoristio prostor ispred sebe i lako je realizovao akciju.

6′ – Sjajna akcija Srbije. Vico se izborio za dobru pozicij ispred gola Amerikanaca i uspeo je da vrati prednost našem nacionalnom timu. Opet izjednačuje rival „delfina“. Iskorišćen je igrač više, a pogodak je postigao Hanes Daube član dubrovačkog Juga.

5′ – Naša reprezentacija je prva došla do prednosti. Đorđe Vučinić je iskoristio to što je rival imao igrača manje, dobro je šutirao i pogodio mrežu rivala. Ipak, brzo je Amerika poravnala rezultat, pa se velika borba nastavlja.

2′ – Nije ni Srbija realizovala prvi napad. Do lopte nije uspeo da stigne Nemanja Ubović, pa se protinik odbranio.

1′ – Jako je važno što se Radosav Filipović sa dve odbrane uveo u meč. Bouven je dva puta šutirao, ali golman „delfina“ je dobro reagovao. Imala je Amerika igrača više u nastavku akcije, no stativa je bila saveznik naše selekcije.

Uoči meča:

„Delfini“ igraju bitan duel posle kojeg mogu da obezbede plasman na Olimpijske igre u Parizu, gde naša reprezentacija brani zlatno odličje.

Srbija će biti deo najveće sportske smotre ukoliko pobedi SAD, a čak i poraz nakon peteraca vodi izabranike Uroša Stevanovića na Igre.

Naša selekcija je do sada odigrala dve utakmice u kojima je zabeležila ubedljive pobede. Najpre je savladan Japan (17: 10), a potom i Crna Gora (14:6).

„Delfini“ su lideri na tabeli sa šest bodova i ako prvi prođu kroz cilj, plasiraće se direktno u četvrtfinale, dok drugo i treće mesto vodi u osminu finala.

BONUS VIDEO: Ivana Vuleta nakon svetskog zlata