Fudbalska reprezentacija Španije i selekcija domaćin Nemačka igraju četvrtfinalni meč Evropskog prvenstva, a prenos uživo možete pratiti na portalu „Novosti“.

ШПАНИЈА - НЕМАЧКА: Какво четвртфинале ЕУРО 2024! Да ли је ово рагби или фудбал? (ФОТО)

Drugo poluvreme:

52′ – GOL! Dani Olmo je posigao pogodak! Španija vodi!

KLIKNI I UZMI 3000 BONUS
DOBRODOŠLICE BEZ DEPOZITA

47′ – Morata je imao fantastičnu priliku. Bio je sam pred golom, a Nojer je već bio savladan međutim lopta je otišla preko gola.

45′ – Počelo je drugo poluvreme! Ovog puta sa centra kreću Španci. Naćo je ušao u igru umesto Le Normanda. U Nemačkoj su teren napustili Džan i Sane, dok su ušli u igru Virc i Andrih.

Prvo poluvreme:

45′ + 2′ – Kraj prvog poluvremena! Ostaje nerešeno 0:0. Zanimljivo je da je broj žutih kartona identičan kao i broj udaraca na gol svake od ekipa. Po tri udarca na gol imaju Španija kao i Nemačka, a viđena su i tri žuta kartona. Vrlo grubo poluvreme, u kojem je čak Pedri morao da završi utakmicu već na samom početku.

45′ – Opet prilika za Španiju, ali Nojer na visini zadatka! Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu.

39′ – Ponovo prete Španci. Najpre je Olmo šutirao iz daljine, potom je i Morata bio u sjajnoj prilici, ali nema promene rezultata.

35′ – Ponovo je Haverc imao sjajnu priliku, ali je Simon odlično reagovao.

30′ – Još jedan grub start, ali na sredini terena za Španiju. Le Normnan je javno opomenut.

28′ – Posle grubog starta Raum je dobio žuti karton. Biće dobra prilika za Španiju.

27′ – Nakon kornera bila je velika gužva u šesnaestercu Španije, ali bez ozbiljnije prilike i pogotka.

23′ – Ponovo je Španija bila u prilici. Ovog puta je iz daljine šutirao Laport, međutim neprecizno.

21′ – Sjajna je bila prilika za Nemačku sada ali je ponovo španski golman bio na visini zadatka. Šutirao je Havrec.

17′ – Sa nekih tridesetak metara je šutirao Fabijan Ruiz koji je bio sam, ali lopta je otišla preko gola.

15′ – Jamal je šutirao, prevario nemački živi zid, ali je lopta otišla pored gola.

13′ – Olmo je sjajno prošao a onda je Rudiger vrlo agresivno startovao i zaradio žuti karton. Biće ovo dobra prilika za Španiju.

10′ – Prva prilika za Nemačku, ali je Simon bio na mestu i uhvatio loptu!

7′ – Jako loše vesti za Španiju! Pedri, koji je sjajno počeo meč, mora da izađe zbog povrede posle samo šest minuta. Umesto njega ućiće Dani Olmo.

2′ – Već posle šezdestak sekundi prva prilika za Pedrija, ali je Nojer bio priseban i zaustavio šut.

1′ – Utakmica je počela! Sa centra su krenuli Nemci!

Sastavi:

Španija: Simon – Karvahal, Normand, Laport, Kukurelja – Rodri, Pedri, Fabijan Ruiz, Jamal, Vilijams – Morata

Nemačka: Nojer – Raum, Tah, Ridiger, Kimih – Sane, Kros, Gundogan, Džan, Musijala – Haverc

Uoči meča:

Obe ekipe opravadle su ulogu favorita na početku nokaut faze. Španci su bez problema savladali najveće iznenađenje šampionata selekciju Gruzije, dok je domaćin rutinski savladao Dansku. Žreb je želeo da se ekipe koje mnogi vide u finalu sastanu već sada, pa će večeras jedan od ova dva giganta morati da završi takmičenje. Ono što „furiji“ nikako ne ide u prilog jeste što protiv domaćina takmičenja u nokaut fazama evropskih i svetskih prvenstava nema ni jednu pobedu i čak devet poraza.

U drugom susretu četvrtfinala danas sastaće se Francuska i Portugal.

BONUS VIDEO: FRKA, ALI NE VELIKA: Manji požar u metro stanici kod koje su okupljeni srpski navijači u Minhenu