VRATILI su se nakon 12 godina odbojkaši Srbije na Olimpijske igre, tamo ih je sačekala Francuska. Domaćin i „orlovi“ priredili su nezaboravnu odbojkašku predstavu, u kojoj su „galski petlovi“ slavili rezultatom 3:2.

СЈАЈНА СРБИЈА ПАЛА НАКОН ДРАМЕ: Француска након преокрета савладала орлове на Олимпијским играма

Odbojkaši Srbije sjajno su otvorili meč protiv favorizovanog domaćina – Francuske. Imali vođstvo tokom celog prvog seta, u jednom momentu imala četiri poena prednosti, ali je prvi set otišao na konto izabranika Igora Kolakovića rezultatom 23:25. Istakli su se Marko Podraščanin i Aleksandar Atanasijević kao nosioci igre.

U drugom setu potpuno druga priča. Francuzi su se za sve pitali. Konstantno su odbojkaši Srbije bili u zaostatku, da bi na kraju „galski petlovi“ ubedljivo dobili set i izjednačili (25:17).

*3000 NA RAČUNU U ROKU OD 24H*
–>KLIKNI OVDE–

Probudili su se „orlovi“ u trećem setu. zaigrali znatno bolje, uz dosta drame, držali su priključak. Međutim u završnici je usledio neobjašnjiv pad i serija grešaka, ubedljivo Francuzi dobijaju set za vođstvo 2:1 (17:25).

Bodrio je Novak Đoković igrače Srbije, a oni su pokazali u četvrtom setu da mogu kada je najpotrebnije. Igralo se poen za poen, a po prvi put poveli su „orlovi“ 12:11, a Francuzi su tražili tajm-aut. Srbija je završnicu kontrolisala, te dobila četvrti set 25:21.

Buđenje i let „orlova“ kao da je razljutio Francusku koja je u petom setu bila na visini zadatka, i lako došla do konačnog preokreta 15:6 i 2:3 u setovima.

SRBIJA – FRANCUSKA   – 2:3 (25:23, 18:25, 17:25, 25:21)

KRAJ MEČA

6:15 – Poražena je Srbija u prvom meču nakon 12 godina na Olimpijskim igrama.

5:13 – Konačno Srbija dolazi nešto lakše do poena.

2:11 – Raspala se u petom setu igra srpske reprezentacije.

1:6 – Razljutili su se Francuzi u poslednjem setu. Ubedljivo su startovali.

Četvrti set 25:21

25:21 – Pokušali su Francuzi da uhvate Srbe u bloku, ali greška domaćina, lopta prolazi između ruku.

24:21 – Tri set lopte za Srbiju.

23:20 – Luburić, poen koji daje nadu, potom i sjajan blok.

20:19 – Kujundžić smečuje za novo vođstvo naše selekcije, usledio je još jedan poen, upecao se Le Gof u mrežu.

19:19 – Velika drama u završnici seta. Srbija se iz petnih žila bori da osvoji set.

14:16 – Dva vezana poena za Francuze, koji ponovo dolaze u vođstvo.

12:11 – Tri poena Srbije u nizu, odlična igra naterala je rivala na tajm-aut.

11:11 – Podraščanin odličan, nakon bloka lopta na liniji, izjednačenje nakon  10:11.

7:7 – Atanasijević za izjednačenje.

6:7 – dva vezana poena Srbije Kolakovićevi momci dobijaju dodatan vetar u leđa.

Treći set 17:25

17:24 – Set lopte za Francusku. Iskoristili su sjajnom defanzivom već prvu, te su na set od pobede.

16:22 – Za sada najveća prednost Francuza u trećem setu. Velika serija domaćina koji je na tri poena od preokreta.

15:17 – Pad koncentracije u napadu doveo je do grešaka i „poklon“ poena rivalima.

11:13 – Taman je Srbija uhvatila priključak sa rivalom (11:11) dva vezana poena Francuske naterala su Kolakovića da traži tajm-aut.

5:6 – Sjajna igra u drugom setu, ponovo se „orlovi“ bude.

Drugi set 18:25

18:25 – Izjednačuju francuzi u setovima.

17:24 – Set lopta za Francusku. Ne koriste prvu.

13:21 – Na četiri poena od drugog seta Francuska.

8:11 – Odbojkaši znatno bolji u drugom setu, problemi za našu odbranu.

5:11 – Trevor Klevenot je nanizao prva tri poena Francuza u drugom setu. Olimpijski prvaci stiču ozbiljniju prednost.

5:7 – Greše Francuzi, prekida se serija domaćina.

4:7 – Bolje je Francuska otvorila meč, sjajna ofanziva na startu.

Novak Đoković je u „Saut Pariz areni“ bodri „orlove“.

Prvi set

25:22 – Set loptu imala je Srbija, nije iskoristila prvu, ali jeste drugu naša reprezentacija, preko Antanasijevića.

20:19 – Dobar odabir napadačkih opcija i sjajan blok donose „orlovima“ lepu prednost i dobar put ka osvajanju prvog seta. Međutim, serija Francuza od tri vezana poena

15:10 – Odlično je Srbija otvorila meč, sjajna igra naših reprezentativaca donela je osetniju prednost „orlovima“.

12:10 – Sa četiri poena u nizu okreće Srbija rezultat. Doprineli su  Podraščanin u bloku, kao i Ivović i Luburić. Selektor Francuske Đani morao je da traži tajm-aut.

8:8 – Podraščanin poravnava rezultat nakon što su Francuzi imali dva poena prednosti.

5:6 – Dražen Luburić je razigran sa tri od pet poena Srbije. Francuzi dižu postepeno nivo igre i prelaze u vođstvo, nošeni podrškom publike.

1:0 – Dražen Luburić otvara meč poenom.

UOČI MEČA

Odbojkaši Srbije na Olimpijskim igrama nastupaju u „A“ grupi sa Francuskom, Kanadom i Slovenijom.

Za dva dana „orlovi“ takođe od 17 časova igraju protiv Slovenije, a potom sa Kanadom trećeg avgusta sa Kanadom od 21.

U grupi „B“ nastupaju Poljska, Egipat, Brazil i Italija, dok se u grupi C nalaze Japan, Nemačka, Argentina i Sjedinjene Države.

Sve utakmice na odbojkaškom turniru biće odigrane u dvorani „Južni Pariz 1“ u pariskom 15. arondismanu.

Srbija se za Olimpijske igre kvalifikovala preko Lige nacija, nakon velike borbe sa Kubom koja je ostala bez učešća na turniru u Parizu.

Veliku uslugu Srbiji je učinila Poljska, koju sa klupe predvodi Nikola Grbić, a koja je pobedom na Kubancima osigurala Srbiji učešće na Igrama posle 12 godina.

Prethodno je Srbija nakon velikog preokreta nadigrala Kubu i ostala u igri za plasman u Francusku.

Srbija je porazom od Slovenije u poslednjem kolu ostala bez završnog turnira Lige nacija, ali je put u Pariz tada već bio rezervisan.