Četiri sindikata Gradskog saobraćajnog preduzeća (GSP) „Beograd“ saopštila su danas da je posle šestog odlaganja roka, suspendovan tender za kupovinu novih autobusa.

SINDIKAT GSP: „U istoriji javnih nabavki vozila za GSP koje su bile sporne, nije se dogodilo da se u sred tendera menja tehnička specifikacija“

„Nakon šestog po redu odlaganja roka za podnošenje ponuda, juče je zbog favorizovanja jedne firme podnet zahtev za zaštitu prava ponuđača Republičkoj komisiji za zaštitu prava u postupcima javnih nabavki, pa je GSP ‘Beograd’ doneo odluku o suspendovanju tendera za nabavku 170 solo autobusa na gas (CNG), čija je predviđena vrednost 7,5 milijardi dinara bez PDV-a“, navela su četiri sindikata u zajedničkom saopštenju.

To su, kako je u saopštenju navedeno, sindikati Centar, Sloga, Pravda i Sindikat zaposlenih u javnom prevozu Beograda, koji su objavili da su od „raspisivanja tendera ukazivali na ozbiljnu sumnju na korupciju i unapred dogovoren posao“.

„U istoriji javnih nabavki vozila za GSP koje su bile sporne, nije se dogodilo da se u sred tendera menja tehnička specifikacija, traženi opis autobusa i zapremine motora, po željama ponuđača produžavaju rokovi isporuke vozila od prvobitno traženih tenderskom dokumentacijom, da se posle dva meseca od raspisivanja tendera menja način kupovine autobusa i na kraju tako olako menjaju rokovi za podnošenje ponuda kako jednom ponuđaču odgovara“, navedeno je u saopštenju.

Post Views: 81

Originalni tekst