Mesec u jutarnjim satima prelazi u znak Blizanaca i odmah ulazi u konjunkciju sa retrogradnim Uranom u istom znaku, u sekstil sa retrogradnim Neptunom u Ovnu i trigon sa retrogradnim Plutonom u Vodoliji. Od ranog jutra smo u akcijama! I u onim koje smo planirali ali i u onim koje iskaču nepozvane i neočekivane i sa kojima je potrebno rvati se. Možemo da kažemo – petak obećava dinamiku i mnogobrojna dešavanja. Ali isto tako možemo da kažemo – trebaće nam živci kao konopci. Jer, izvesna je gužva u saobraćaju, to da vam od ranog jutra neko „stane na žulj“, izvesna je brzina, mnogo priče i kontakata, sastanaka, letenje sa jedne obaveze na drugu. No, dosadno neće biti! A i posle početne neorganizovanosti – uspećemo da napravimo kakav takav plan i organizaciju i izguramo ostatak ovog petka čak bolje nego što je u prvom momentu delovalo.

Šta više – ovaj dan može doneti razgovore, ponude, pregovore ili kontakte sa nekim ljudima koji će nam biti od koristi. Komunikacija je inspirativna, lako se povezujemo sa sagovornicima i brzo kopčamo. Takođe, ovo je dan dobrih ideja koje i nije toliko teško sprovesti u delo.

Spolja  – dinamika i letenje kroz ovaj dan, a unutra – pritisnutost. Jer, Venera i Saturn su u sve čvršćem zagrljaju – a taj zagrljaj je tesan i ne baš naročito udoban. Nekome finansijsko opterećenje i briga, nekome tuga i snažni talasi prošlosti koji istovremeno donose i blagi osmeh ali i žal, nekome osećaj udaljavanja i hladnoće u odnosima, nekome strah da gubi bitku sa vremenom i da ga lepota, zdravlje i vitalnost napuštaju, nekome usamljenost, nekome manjak motiva i elana, manjak životne radosti.

Možda bi bilo dobro danas se fokusirati na ono što imamo a ne na ono što nemamo. Na ono što traži našu pažnju i posvećenost. Na one osobe koje su naše i u najtežim momentima. Na ono što možemo uraditi. Brige, tuge i nezadovoljstvo će uvek biti prisutne u našem životu, u manjoj ili u većoj meri. Hajmo da pokušamo da im ne dozvolimo da nas zakoče, sputaju, da ne ukradu našu energiju u potpunosti.

Budite dobro, srećno!!!!

Originalni tekst