Pentagon je danas objavio da će poslati nosač aviona u vode Južne Amerike, što je najnovija eskalacija u gomilanju američkih vojnih snaga u regionu.

Ministar odbrane Pit Hegset naredio je da se američki nosač aviona „Džerald R. Ford“ i njegova udarna grupa rasporede u sklopu južne armijske komande kako bi „ojačali kapacitet SAD za otkrivanje, praćenje i ometanje nezakonitih aktera i aktivnosti koje ugrožavaju bezbednost i prosperitet SAD“, rekao je portparol Pentagona Šon Parnel preko društvenih mreža.

Nosač „USS Ford“ trenutno je raspoređen u Sredozemnom moru zajedno sa tri razarača i biće potrebno nekoliko dana da ti brodovi stignu do Južne Amerike.

Američka vojska je u Karipskom moru izvela deseti napad na neki brod za koji sumnja da švercuje drogu, rekao je Hegset takođe danas, okrivljujući narkokartel „Tren de Aragua“ da je upravljala tim brodom. U današnjem napadu je poginulo šest ljudi.

Post Views: 0

Originalni tekst