BRAZILSKI fudbalski reprezentativac Nejmar emotivno se oprostio od čuvenog zemljaka Pelea, koji je večeras preminuo u 83. godini.

FOTO: Tanjug/AP
Nejmar godinama unazad nosi “Peleovu desetku” u reprezentaciji, a na Mundijalu u Kataru izjednačio je njegov rekord od 77 golova u dresu Brazila.
“Pre Pelea, 10 je bio samo broj. Pre Pelea, fudbal je bio samo sport. On je promenio fudbal u umetnost, u zabavu. Dao je glas siromašnima, crncima i svetu pokazao Brazil. On je otišao, ali magija ostaje. Pele je večnost, napisao je Nejmar na Instagramu.
Bonus video: In memoriam – Pele
BONUS SADRŽAJ
Da li ste znali da je Novak Đoković u svojoj knjizi izneo plan kako da za samo četrnaest dana transformišete i telo i život? Uz nedeljni jelovnik, korisne savete za poboljšanje varenja i izvrsne recepte koji se lako pripremaju, lako ćete se osloboditi viška kilograma i poboljšati zdravlje. Novak vam otkriva i lake vežbe za razgibavanje, iste one koje i on radi pre svakog meča.
Naručite OVDE svoj primerak knjige “Serviraj za pobedu” i krenite stopama najboljeg na svetu.
Takođe, još jedna knjiga o našem asu koja je izazvala veliku pažnju nosi naziv “Novak, pariske priče“. Prođite uz Novaka sve njegove emotivne trenutke u upoznajte ga u jednom potpuno drugom svetlu. Na 320 stranica, ilustrovanih do sada neviđenim fotografijama, predstavljen je život slavnog tenisera.
Kliknite OVDE i poručite još danas ovo remek-delo koje će vas odvesti na najslavnije teniske terene.