Odbojkašice Srbije su u pohod na olimpijsko zlato krenule ubedljivom pobedom nad Francuskinjama.

Srbija je za 70 minuta igre pobedila Francusku u tri seta, 25:17, 25:17, 25:22.

Za razliku od naših odbojkaša koji su juče poraženi od Francuza, ženska selekcija bila je potpuno dominantna, pa domaćinu nije pomogao ni huk sa prepunih tribina „Pariz Sud Arene“.

Srbiju su do pobede predvodile Tijana Bošković sa 14, Aleksandra Uzelac sa 13 i Bianka Buša sa 11 poena.

Kod Francuske bolje od ostalih bile su Ameli Rotar sa 10 i Halimatu Bah sa osam poena.

Nakon izjednačenog početka, Srbija je pri rezultatu 18:16, na servis Lazović, napravila seriju od šest poena i sigurnom igrom stigla do prednosti.

Srbija je od starta drugog seta nametnula svoj ritama, tokom čitavog drugog dela bila u prednosti, i ubedljivo stigla do dva seta prednosti.

Naše odbojkašice su treći set počele sa pet vezanih poena, ali je Francuska sa pet vezanih poena uspela da se vrati (12:11) i unese neizvesnost u taj deo igre. U završnici, Srbija je, nakon asa Drče, stigla do četiri poena prednosti i prve pobede na turniru.

U prvom meču u našoj grupi Kina je nakon pet setova pobedila Ameriku.

U drugom kolu Srbiju čeka meč protiv Amerikanki (31. jul od 17 časova), a u trećem okršaj sa Kinom (4. avgust od 17 časova).

Prva prepreka je uspešno prevaziđena, a ono pravo nas tek očekuje.