Danski fudbaler Rasmus Hejlund rekao je da nije želeo da se ruga svom idolu Kristijanu Ronaldu, nakon što je proslavio pobedonosni gol protiv Portugala u četvrtfinalu Lige nacija, na isti način kao što to čini čuveni Portugalac.

НИСАМ СЕ РУГАО РОНАЛДУ! Хејлунд након прославе гола против Португалије

FOTO: Profimedia

Danska je sinoć u Kopenhagenu pobedila Portugal 1:0, u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige nacija A golom Hejlunda u 78. minutu. On je proslavio gol onako kako to Ronaldo čini – skokom i uzvikom „siu“.

„Nisam mu se rugao ili bilo šta drugo, uvek sam govorio da je imao veliki značaj za mene i moju fudbalsku karijeru. Igram protiv najboljeg fudbalera sveta, mog idola i postići gol i to pobedonosni, nije moglo biti bolje“, rekao je Hejlund za dansku televiziju TV2, preneo je Bi-Bi-Si (BBC).

* SPECIJALNA PONUDA – KLIKNI I ODMAH PREUZMI 6.000 RSD *

„Postići gol protiv njega i Portugala je ogromna stvar, gledao sam ga 2009. godine kada je postigao gol iz slobodnog udarca, od tada sam njegov navijač“, dodao je on.

Revanš utakmica igra se u nedelju u Lisabonu.

* SPECIJALNA PONUDA – KLIKNI I ODMAH PREUZMI 6.000 RSD *

Pobednik će se plasirati u polufinale, a poražena ekipa će otići u grupu sa Škotskom, Grčkom i Belorusijom, u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026. godine u SAD, Kanadi i Meksiku.

BONUS VIDEO: Sportski skandal koji je ušao u istoriju

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Originalni tekst