ZA KAKVOG talenta se bore Srbija i Grčka… Mladi Andrej Stojaković odigrao je još jednu savršenu utakmicu za Ilinois u NCAA ligi, u pobedi nad Long Ajlendom 98:58.
Foto: Profimedia
Sin miljenika košarkaške publike Predraga Stojakovića pokazao je još jednom atleticizam i sjajan prodor, možda i najbolji u svom uzrastu.
Prethodne večeri postigao je 20 poena (10/15 FG) i postigao sve koševe za dva poena. Na šutu je radio tokom leta, ali, za razliku od svog oca, njemu to ni blizu nije glavno oružje.
Momak koji je pre neki dan istakao da još uvek ne zna da li će igrati za Srbiju ili Grčku, za koju takođe ima pravo po majci, a tamo je i odrastao, imao je pomoć u ovom meču u vidu 12 poena crnogorskog košarkaša Davida Mirkovića koji je dodao i osam skokova.
Ilinois sada ima skor 5-1, a na domaćem terenu je maksimalan sa 5-0.
BONUS VIDEO: Top 10 najboljih poentera u NBA
Preporučujemo
RUSIJA JE ZATEČENA: Uhapšeni Roman Repulov i Aleksandar Peretjagin
Rat u Ukrajini, odnosno „specijalna vojna operacija“ kako to Rusija naziva, nije jedina tema koja zaokuplja pažnju ruske javnosti. Najnovije sportske vesti iz Rusije nisu na temu međunarodnih sankcija, već iznenađujućeg hapšenja legende tamošnjeg sporta.
23. 11. 2025. u 12:55



