Fudbalska reprezentacija Holandije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je danas u Minhenu u meču osmine finala pobedila Rumuniju sa 3:0.

Strelci za Holandiju bili su Kodi Gakpo 20. i Donijel Malen u 83. i trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Rumunija je prva zapretila. Stanču je u 15. minutu šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla za malo preko gola.

Holandija je povela u 20. minutu. Gakpo je primo loptu na levoj strani, ušao u kazneni prostor i snažnim udarcem u bliži ugao savladao golmana Rumunije Nicu.

Pet minuta kasnije glavom sa druge stative je pokušao De Fraj, ali je lopta završila u spoljnom delu mreže.

Holandija je bila bolji rival i u nastavku poluvremena, imala veći posed lopte i inicijativu, a najbolju priliku je propustio Ćavi Simons, kada je u 44. minutu iz dobre pozicije šutirao pored gola.

U 54. minutu posle odbitka lopta je stigla do Depaja, koji je pokušao sa peterca, ali je uz dosta sreće uspela da interveniše odbrana Rumunije.

Četiri minuta kasnije Holandija je propustila veliku priliku. Posle kornera najviši u skoku je bio Van Dajk, šutirao glavom, ali je pogodio stativu.

Gakpo je u 63. minutu po drugi put zatresao mrežu Rumunije, ali je taj gol nakon provere u VAR sobi poništen zbog ofsajda.

Depaj je u 72. minutu lukavo izveo slobodan udarac, šutirao je ispod živog zida po zemlji, ali je lopta otišla pored leve stative.

Holandija je duplirala prednost i rešila pitanje pobednika u 83. minutu. Gakpo je prošao po levoj strani, asistirao Malenu, koji je neometan sa četiri metra zatresao mrežu.

Konačan rezultat postavio je Malen u trećem minutu sudijske nadoknade vremena. Istrčao je sam ispred golmana i sigurnim udarcem pogodio donji levi ugao gola.

U četvrtfinalu, Holandija će 6. jula u Berlinu igrati protiv boljeg iz duela Austrija-Turska.