Nakon 1. novembra i tragedije u Novom Sadu, ostaci obrušene nadstrešnice su uklonjeni, ali se prašina nije slegla. U toj prašini najjasnija je informacija o tome da je 15 osoba preminulo, te da su još dve u teškom stanju. U međuvremenu, nakon niza protesta i blokada, reakcija javnosti na hapšenja učesnika protesta, usledila su i hapšenja osoba koje se sumnjiče za nesreću, a najzvučnije ime među njima je ministar građevinarstva Goran Vesić. Gotovo svaka informacija imala je svoj eho, pa smo novembra 2024. bili svedoci i ostavki ministara, sukoba opozicije sa policijom, građanske neposlušnosti, tvrdnji vlasti da je tužilaštvo podleglo pritiscima ulice, svedočili smo jednoj skupštinskoj tuči, slutnjama o građanskom ratu, a tek će biti poznat ishod sednice koja ima samo jednu tačku dnevnog reda – razrešenje gradonačelnika Novog Sada. Ukratko rečeno, dogodilo se ono što se i dalo naslutiti nakon velike nesreće – politička kriza.
Pobeda na izborima 2023. i 2024. godine za Srpsku naprednu stranku predstavljala je otvoren put ka realizaciji velikih infrastrukturnih projekata. Izgradnja je važan faktor aktuelne vlasti, ona predstavlja materijalizaciju napretka. Malo ko među naprednjacima je mislio da bi propusti u izgradnji mogli da dovedu do obrušavanja popularnosti. Mogli su da očekuju pritiske iz opozicije zbog svojih namera, ali opcija nije bila da ostanu ruševine na mestima na kojima su se hvalili bezbednošću i modernošću.
Upravo to se dogodilo sa Železničkom stanicom u Novom Sadu. Smrt 15 osoba nakon obrušavanja nadstrešnice rekonstruisanog objekta izazvala je talas nezadovoljstva u kojem je i aktuelna vlast procenila da je neophodno da neko iz njihovih redova u svoja iskustva upiše i život u pritvorskoj jedinici.
CEO TEKST PROČITAJTE U NOVOM BROJU NEDELJNIKA, KOJI JE U PRODAJI OD ČETVRTKA, 12. DECEMBRA, NA SVIM KIOSCIMA I NA NSTORE.RS
Post Views: 13