BAJER Leverkuzen igra sezonu iz snova. Niz nepobedivosti „farmaceuti“ su produžili, pošto su pobedili Romu na „Olimpiku“ sa 2:0 u prvoj utakmici polufinala Lige Evrope.

ЛЕВЕРКУЗЕН НАСТАВИО НЕСТВАРНУ СЕРИЈУ: Фармацеути победили и Рому, Олимпијакос направио чудо у Енглеској

Timu Ćabija Alonsa je ovo 47. vezani meč kako nisu izgubili, tačnije od počtka sezone ne znaju za neuspeh.

Što se susreta u prestonici Italije tiče, gosti su u 28. minutu poveli preko sjajnog Florijana Virca. To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmce Leverkuzen je duplirao vođstvo. Igrao se 73. minut kada je Robert Endrih postigao fantastičan pogodak. Raspalio je po lopti iz daljine i uspeo je da savlada Mileta Svilara.

RADOST Robert Endrih/FOTO: Tanjug/AP

Pokušali su izabranici Danijelea de Rosija da dođu do počasnog gola, ali se mreža Matej Kovara nije zatresla.

Revanš u Nemačkoj na programu je za sedam dana, takođe od 21 sat.

U drugoj utakmici Lige Evrope Marsej i Atalanta odigrali su 1:1 na „Velodromu“ i velika borba se očekuje u drugoj utakmici u Bergamu.

Kada je u pitanju Liga konferenciju, Olimpijakos je napravio veliko iznenađenje. Ekipa iz Pireja je kao gost pobedila Aston Vilu sa 2:4 i tako je načinila veliki korak ka finalu.

Blistao je na ovoj utakmici Ajub el Kabi koji je postigao tri gola i najzaslužniji je što je grčki velikan priredio senzaciju u Birmingemu. Četvrti gol za tim Hozea Luisa Mendilibara bio je delo Santijaga Hecea.

Izabranici Unaja Emerija uspeli su od 0:2 da dođu do 2:2, zahvaljujući pogocima Olija Votkinsa i Muse Dijabija. Ipak, nisu uspeli da preokrenu i dođu do trijumfa.

Mogli su sa golom zaostatka da dočekaju revanš, ali Daglas Luiz je promašio ceo gol sa bele tačke u 84. minutu.

Fiorentina je uspela posle velike borbe i golom u nadoknadi vremena da pobedi Briž sa 3:2. Domaćinu je posao dodatno bio olakšan u 61. minutu kada je ostao sa igračem više na terenu zbog crvenog kartona koji je dobio Rafael Onijedika.

Aston Vila – Olimpijakos 2:4 (1:2)

(Votkis 45+1, Dijabi 52 – El Kabi, 16, 29, 56 pen, Hece 67)
Fiorentina – Briž 3:2 (2:1)
(Sotil 5, Beloti 37, Nzola 90+1 – Vanaken 17, Tijago 63)

BONUS VIDEO: ERUPCIJA ODUŠEVLjENjA NA „MARAKANI“: Gol kojim je Zvezda povela u Kup derbiju