A. Pavlovićdanas 22:58

Košarkašice Srbije posle velike drame savladale Portoriko na OI u Parizu 1Foto: EPA-EFE/ALEX PLAVEVSKI

Košarkašice Srbije pobedile su Portoriko sa 58:55 u prvom kolu grupe A na Olimpijskom turniru u Parizu.

„Orlice“ su odigrale sjajno prvo poluvreme, ali su u drugom prosule dvocifrenu prednost i uvele meč u pravu dramu.

Zapravo, Portorikanke su se u meč vratile serijom 14:0 na početku poslednje deonice i sve do finiša susreta bile u prilici da slave.

Srbija je bolje ušla u meč, i zahvaljujući dobroj igri u odbrani, prvu četvrtinu završila sa plus osam, a na poluvreme otišla sa 17 poena prednosti.

Portoriko je na startu drugog dela napravio seriju 7:2, ali je Srbija sa dve vezane trojke zaustavila taj nalet, i u poslednju četvrtinu ušla sa maksimalnih plus 19.

Prve poene u poslednjoj četvrtini košarkašice Srbije su postigle tek posle sedam minuta igre, što su Portorikanke iskoristile i serijom 14:0 prišle na samo pet poena zaostatka (55:50) tri minuta pre kraja.

Na 52 sekundi do kraja Portoriko je prišao na dva poena zaostatka, a posle promašenih slobodnih bacanja Stanković, Portorikanke su na 24 sekunde do kraja imale napad. Portoriko nije uspeo da iskoristi poslednji napad i Srbija je upisala prvu pobedu na turniru.

Srbiju su do pobede predvodile Dragana Stanković sa 15, Jovana Nogić sa 14 i Saša Čađo sa 10 poena.

Najnovije informacije o dešavanjima na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. možete pratiti OVDE.

Kod Portorika bolja od ostalih bila je Trniti San Antonio sa 11 poena.

U drugom kolu, Srbija će 31. jula igrati protiv Kine.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.