Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Australije sa 8:3 u drugom meču grupne faze Olimpijskih igara.

КАТАСТРОФА ВАТЕРПОЛИСТА: Убедљив пораз Србије од аутсајдера Аустралије!

Ne pamti se ovako loša partija vaterpolista Srbije, naročito ako se uzme u obzir ime i renome protivnika. Australija jeste oduvek bila nezgodan rival, ali nikada se pobeda nije dovodila u pitanje. Međutim, danas je selekcija Srbije na terenu izgledala katastrofalno i doživela potpuni debakl. Prva četvrtina počela je polako i Australija je povela sa 1:0, što je bio i konačan rezultat posle osam minuta. Očekivalo se da će Srbija „dodati gas“ u drugoj četvrtini, ali desilo se upravo suprotno. „Kenguri“ su postigli čak pet golova i već tada je bilo jasno da će „delfini“ doživeti potpuni debakl.

Nada je postojala da se vaterpolisti Srbije mogu vratiti u drugom poluvremenu, međutim, ona je vrlo brzo nestala kada je dosuđen peterac za Australiju i kada se nastavila agonija u napadu za Srbiju. Već polovinom treće deonice delovalo je da su se „delfini“ već predali i da samo čekaju kraj, a „kenguri“ su polako privodili meč kraju. Poslednja deonica je počela dobro po „delfine“, dali smo dva gola i smanjili na 7:3, međutim, to je bilo sve od Srbije na ovom susretu i desio se jedan od najtežih poraza u novijoj istoriji srpskog vaterpola.

*3000 NA RAČUNU U ROKU OD 24H*
–>KLIKNI OVDE–

U sledećem kolu Srbiju očekuje meč protiv evropskog šampiona Španije u četvrtak od 12.05.

Australija  – Srbija 8:3

Četvrta četvrtina:

32′ – Kraj meča! Australija je pobedila, a „delfini“ su doživeli debakl!

30′ – Gotovo je! Australija je i definitivno obezbedila trijumf u ovom meču nakon novog pogotka.

27′ – Još jedan gol! Evo Srbije na minus četiri! Nikola Dedović pogađa.

26′ – Nikola Jakšić je zaradio drugo isključenje. Nije ovo njegova utakmica.

24′ – Evo pogotka za Srbiju! Peterac je dosuđen, a Mandić ga je realizovao.

24′ – Počela četvrta deonica! Poslednja nada za Srbiju da se spase bruke.

Treća četvrtina:

24′ – Ostaje 7:1 za Australiju! Kraj treće deonice

23′ – Australija je posle tajm-auta promašila, ali im to ne pravi pitanje jer je razlika i dalje velika.

21′ – Nema promene rezultata! Čak 13 promašaja imaju „delfini“ i nijedan iskorišćen napad sa igračem više.

18′ – Pogodak Australije iz peterca! Crno se piše Srbiji protiv jednog od najvećih autsajdera u grupi.

16′ – Počela je treća četvrtina! Nema golova, ponovo loše počinje Srbija!

Druga četvrtina:

16′ – Kraj druge četvrtine! Jako loša igra „delfina“ u ove dve deonice!

16′ – Napokon pogodak! Dušan Mandić je strelac!

15′ – Debakl u prvom poluvremenu Srbije. Australija vodi sa velikih 5:0

14′ – Još jedan napad nije iskorišćen. Daleko su „delfini“ od gola. Ponovo Australija uzvraća. Prednost „kengura“ je ogromna.

13′ – Australija već vodi sa 3:0.

12′ – Ponovo pogodak za Australiju. Loše ide izabranicima Uroša Stevanovića, još uvek su bez gola i imaju ozbiljnih problema u ovom meču.

11′ – I dalje se muče „delfini“ u napadu. Ni sa igračem više ne uspevaju da postignu pogodak.

9′ – Počela je druga četvrtina! I to kako, odmah je isključen australijski igrač zbog grube igre.

Prva četvrtina:

8′ – Kraj prve četvrtine! Vodi Australija sa 1:0.

7′ – Ponovo Porter brani i ponovo nisu uspeli „delfini“ da daju gol.

6′ – Nema promene rezultata. Vrlo gruba igra „kengura“, ali sudije se nisu oglasile.

4′ – Još nema gola za Srbiju, dva promašaja. Ostaje vođstvo Australije.

3′ – Australija dolazi do vođstva preko Pavilarda.

1′ – Počeo je meč! Australija je imala prvi napad, ali ga nije iskoristila.

Uoči meča:

Nakon neočekivano teške pobede nad selekcijom Japana, Srbiju u drugom kolu očekuje još jedan neugodan protivnik, Australija. „Kenguri“ su već godinama ekipa koja je i te kako umela da namuči „delfine“. Pobeda je imperativ u ovom meču za selekciju Srbije koju od sledećeg kola očekuju znatno teži rivali u grupi.

BONUS VIDEO: GUŽVE NA ROLAN GAROSU: Svi jure da vide Novaka Đokovića