GLAVNO košarkaško pitanje svih pitanja je ko će biti MVP NBA lige.

ГОТОВО ЈЕ! Никола Јокић МВП НБА лиге, пала одлука

FOTO: Tanjug/AP

Čini se da je Nikola Jokić dobio nikada jačeg protivkandidata u poslednje četiri godine. Podsećanja radi Srbin je tri puta dobio prekokeansko laskavo prizanje dok su ga jednom pokrali i uručili Džoelu Embidu. 

A sada je dobio rivala za koga ne možemo da kažemo da nije zaslužio MVP nagradu koliko i Srbin, reč je o Šaju Gildžes Aleksanderu, koji igra košarku života. As Oklahome beleži prosečno 32,9 poena, što je najviše u NBA ligi ispred Janisa Adetokumboa 30,9, a Nikole Jokića 28,8.

*ADMIRAL BET VAM POKLANjA*
–> BONUS KAKAV STE ŽELELI —

Međutim u svim ostalim parametrima Šaja nema ni u prvih pet, dok se Srbinovo ime nalazi u samom vrhu. Ove sezone niko nije bolji od Nikole i to brojke dokazuju. Nije malo onih koji smatraju da Jokić igra najbolju sezonu ikada u NBA ligi i da bi bila bruka i sramota da ne bude MVP. 

Samo u februaru ima u proseku trip-dabl – 27,3 poena, 12,3 asistencije i 11,6 skokova po utakmici, trenutno je na broju 29, izjednačio je svoj rekord u NBA ligi i nadmašiće ga. Jokić ima najveći PER 32,3, a to je rejting efikasnosti igrača i drugi je najbolji u istoriji.

*ADMIRAL BET VAM POKLANjA*
–> BONUS KAKAV STE ŽELELI —

Foto AP

 

Nije na odmet podsetiti, Jokić je u sezoni 2020/2021. kada je osvojio prvi MVP beležio prosečno 26,4 poena, 10,8 skokova i 8,3 asistencije, u sezoni 2021/2022.  imao je 27,1 poen, 13,8 skokova i 7,9 asistencija, a prošle godine, kada se domogne treće MVP nagrade – 26,4 poena, 12,4 skoka i devet asistencija. Sada su brojke brutalnije – 28,9 poena, 13 skokova i 10,5 asistencija, tokom cele ove sezone prosečno ima tripl-dabl.

I sve to je uticalo da navijači širom Amerike i sveta donesu odluku da je Nikola Jokić MVP NBA lige. Naime, o čemu se radi. Kirk Goldsberi, nekada potpredsednik za strateška istraživanja u San Antonio Sparisma i vodeći košakaški analitičar u NBA, napravio je anketu na Instagramu s pitanjem ko će biti MVP. Ako je verovati onima čiji je glas najvažniji, Srbin je novi stari MVP. Jokić je dobio 77 odsto glasova, Šaj 14, a Tejtum dva odsto. 

A mi ćemo samo reći iz njihovih usta u Božije uši.

Foto: Printskrin

 

Preporučujemo

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Originalni tekst