Betadanas 22:07

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili Železničar 1Foto: Pedja Milosavljevic / STARSPORT)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu u Beogradu Železničar 2:1, u meču 10. kola Super lige Srbije.

Strelci za Zvezdu bili su Vanja Drkušić u 33. i Luka Ilić u 70. minutu.

Gol za goste iz Pančeva postigao je Frensis Eze u 60. minutu.

Zvezda je prva na tabeli sa 25 bodova, a Železničar je na sedmom mestu sa 13 poena.

Zvezda je imala inicijativu na početku meča, ali se Železničar dobro branio sve do 33. minuta, kada je Elšnik izveo korner, a najviši u skoku bio je Drkušić i udarcem glavom zatresao mrežu Pančevaca.

U prvom minutu nadoknade poluvremena Prucev je šutirao iz dobre pozicije posle driblinga, ali je lopta otišla preko gola.

Železničar je do izjednačenja stigao u 60. minutu, nakon greške golmana Zvezde Galzera. On je pogrešio prilikom pokušaja driblinga, što je iskoristio Eze i zatresao mrežu Zvezde.

Zvezda je do nove prednosti 10 minuta kasnije. Nakon centaršuta Radonjića, mrežu Železničara je pogodio Luka Ilić.

Do kraja meča Zvezda je bez većih poteškoća sačuvala prednost i upisala osmu pobedu u Super ligi.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati IMT-u, dok će Železničar dočekati lučansku Mladost.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.