Košarkaški savez Srbije obradovao je sve ovdašnje poklonike „igre pod obručima“.

FOTO: Tanjug/AP
Ne samo da će ljubitelji košarke moći uživo da gledaju izabranike Svetislava Pešića u Beogradu, već će moći to da čine i uz TV prenosa dva turnira na kojima „orlovi“ učestvuju.
Naime, kako je saopštio Filip Sunturlić, potpredsednik KSS-a za finansije i marketing, turnire na Kipru i Minhenu uživo će prenositi Radio-televizija Srbije, a spektakl u glavnom gradu naše zemlje, u kome će srpska reprezentacija igrati protiv Slovenije, prenosiće uživo TV Arena sport.
REGISTRUJ SE I ČEKA TE 5 DANA BONUSA – BEZ RIZIKA!
Na Kipru će Srbija igrati turnir na kome su još i selekcije domaćina, Grčke i Izraela, a u Minhenu učestvuju Nemci, Turci i Česi.
Spisak košarakaša Srbije za Evrobasket 2025
Na preliminarnom spisku selektora Svetislava Pešića se nalazi 17 imena, a u pitanju su: Aleksa Avramović, Stefan Jović, Vasilije Micić, Bogdan Bogdanović, Marko Gudurić, Uroš Trifunović, Nikola Topić, Ognjen Dobrić, Vanja Marinković, Dejan Davidovac, Nikola Jović, Filip Petrušev, Nikola Jokić, Nikola Milutinov, Tristan Vukčević, Balša Koprivica i Alen Smailagić.
REGISTRUJ SE I ČEKA TE 5 DANA BONUSA – BEZ RIZIKA!
Pomoćni treneri selektora Svetislava Pešića biće Oliver Kostić, Ognjen Stojaković, Marko Marinović, Nenad Jakovljević i Mihajlo Mitić. Kondicioni treneri su Marko Sekulić, Marko Stanojević, Feđa Sretenović i Stefan Radoičić.
Plan priprema „orlova“
Naša selekcija okuplja se 28. jula u Beogradu kada započinje pripreme za šampionat Starog kontinenta. Baza izabranika selektora Pešića u prvog delu pripremnog perioda biće Stara Pazova, a prve dve prijateljske utakmice protiv Bosne i Hercegovine 5. avgusta i Poljske 6. avgusta u Beogradskoj areni biće zatvorene za javnost.
Srbija će igrati dva pripremna turnira – na Kipru 9. i 10. avgusta zajedno sa domaćinom, Grčkom i Izraelom, i u Minhenu sa reprezentacijama Nemačke, Turske i Češke, 15. i 16. avgusta. Za kraj priprema očekuje nas spektakl u Beogradskoj areni kada će Srbije dočekati Sloveniju 21. avgusta.
Šampionat Evrope na programu je od od 27. avgusta do 14. septembra u Letoniji, Finskoj, Poljskoj i Kipru.
Reprezentacija Srbije je u grupi A sa selekcijama Portugala, Estonije, Letonije, Turske i Češke i svoje utakmice igraće u Rigi.
BONUS VIDEO: Ovako je Nikola Jokić dočekan na aerodromu „Nikola Tesla“ posle Olimpijskih igara