Sport je ušao u novu eru.

Foto Shutterstock
Kako drugačije nazvati vest koju je emitovao „Atletik“, a koja glasi:
Boston seltiksi su prodati za 6,1 milijardu dolara, najvišu cenu u istoriji severnoameričkog sporta
Autor Majk Vorkunov tim povodom piše:
* SPECIJALNA PONUDA – KLIKNI I ODMAH PREUZMI 6.000 RSD *
Boston seltiksi će prvi put posle više od dve decenije (i dva osvojena šampionata u međuvremenu) imati novog vlasnika.

boston seltiks / Foto: Tanjjug/AP photo
Grupa investitora na čelu sa Vilijamom Čisholmom, upravljačkim partnerom Simfoni tehnolodži grupe, kupiće klub za 6,1 milijardu dolara, objavila je trenutna vlasnička grupa Bostona u saopštenju ovog četvrtka.
* SPECIJALNA PONUDA – KLIKNI I ODMAH PREUZMI 6.000 RSD *
Prodajna cena je najveća za severnoameričku sportsku franšizu, jer je nadmašila 6,05 milijardi dolara koje je grupa predvođena Džošom Harisom platila za NFL klub iz Vašingtona i daleko nadmašujući procenu od 4 milijarde dolara koliko je Mat Išbija dao 2023. za Feniks sanse“.
Inače, „kelti“ su krenuli u prodaju prošlog jula, samo nekoliko dana nakon što je osvojena poslednja NBA titula.

boston seltiksi slave NBA titulu / Foto: Tanjjug/AP photo
Slavni klub je u vlasništvu konzorcijuma na čelu sa porodicom Grousbek još od 2002. godine.
Što se Čisholma tiče, on je verni navijač Seltiksa i odrastao je na severnoj obali Bostona.
Trenutno, na tabeli NBA lige, Boston je drugi u Istočnoj konferenciji, sa učinkom 50-19, dok je ispred Klivlend sa 56-13. Na „zapadu“ vodi Oklahoma sa 57-12, a slede Hjuston sa 45-25, Lejkersi „osveženi“ Lukom Dončićem sa 43-25, dok je Denver (povređenog) Nikole Jokića pao na četvrtu poziciju, sa 44 pobede i 26 poraza (od kojih je sinoćnji bio baš bolan, za šta se pobrinuo upravo Dončić).
Ako vas košarka zanima, sve ono najvažnije i najzanimljivije o njoj – pratite na sportskim stranicama portala „Novosti“.
Na sasvim ste dobrom mestu.
BONUS VIDEO: Ovako je Nikola Jokić dočekan na aerodromu „Nikola Tesla“ posle Olimpijskih igara