Brnabić: Dođe mi da plačem i kukam kad vidim kako se blokaderi raduju zbog Generalštaba

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da joj „dođe da plače i kuka“ kada vidi kako su „blokaderi raduju što je Srbija ostala bez investicija i gubi na imidžu kao pouzdana“ zbog odustajanja Džarada Kušnera.

Kako kaže, time su „blokirali Srbiju“.

„Mi ćemo nastaviti da se borimo za Srbiju, da imamo još investicija, više i jače, kako blokaderi ne bi odneli još neku pobedu. U ovoj blokaderskoj pobedi veliki udeo ima Tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK)„, rekla je Brnabić za TV Pink.

Ona je navela da je „sve čisto i otvoreno bilo na strani vlade, Aleksandra Vučića i Srpske napredne stranke“, a da su blokaderi „naneli veliku štetu Srbiji – ovo je udar na Srbiju“, poručivši i šefu TOK Mladenu Nenadiću da „nije iznad naroda“ i da je teranje investitora organizovni kriminal.

Na pitanje kad će na dnevni red Skupštine Srbije doći izmene seta pravosudnih zakona, Brnabić je rekla da se „nada uskoro“.

U svakom slučaju radi se na tome„, rekla je ona i dodala da kod protivnika o tome postoji „histerija“.

Originalni tekst