Košarkaši Crvene zvezde gostuju u Minhenu ekipi Bajerna u okviru 27. kola Evrolige.

БАЈЕРН - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Серија промаша у Минхену, црвено-бели потпуно стали током друге четвртине!

M. Vukadinović

KK Bajern – KK Crvena zvezda, (Prvo poluvreme 32:27)

20′ Završena je druga četvrtina. Napadački vrlo loša utakmica za prvih 20 minuta igre sa obe strane. 32:27.

19′ Nakon tajm-auta Jago asistira za Bolomboja koji zakucava loptu u koš. 32:27.

18′ Košem Karsena Edvardsa bavarci odlaze na plus sedam. Tajm-aut Janis Sferopulos. 32:25.

17′ Džavonte Smart prekida post od tri minuta bez koša na obe strane. 28:25.

14′ Nakon nekoliko promašaja sa obe strane, Danko Branković postiže trojku i donosi domaćoj ekipi pet poena prednosti. 28:23.

12′ Upisuje se i Gilespi u listu strelaca. Sjajno je Jago asistirao za bivšeg centra Bajerna. 23:21.

11′ Druga deonica počinje kao što se završio prvi period, trojkom Obsta. Bajern je napravio seriju od 13:0.

Kraj prve četvrtine!

10′ Završena je prva četvrtina trojkom Obsta. Ekipa iz Minhena nakon 10 minuta vodi sa 20:19.

8′ Nekoliko loših napada na obe strane. Devin Buker prekida seriju promašaja i upisuje lake poene. 15:19.

6′ Jago Dos Santons je namestio ruku. Pogodio je dalekometnu trojku. Sa druge strane jedan od najboljih šutera u Evropi, Andreas Obst postiže svoju prvu trojku na meču. 13:19.

5′ Domaća ekipa preko Bukera realizuje dva napada za redom i smanjuje prednost crveno-belih. 10:14

4′ Džoel Bolomboj pogađa iz desnog kornera trojku! Zvezda odlazi na osam poena razlike. 6:14.

3′ Ibaka drži Bavarce u igri. Nakon tajm-auta postiže nove lake poene. 6:11.

3′ Tajm-aut Pablo Laso. Crvena zvezda je sjajno otvorila meč i nakon nepuna tri minuta igre ima prednost od sedam poena razlike. 11:4.

2′ Džavonte Smart je poentirao. Ibaka prolazi lako pored Bolomboja i upisuje svoj drugi koš na meču. 4:4

1′ Meč je počeo! Prvi napad ima Crvena zvezda. Luka Mitrović postiže prve poene na meču, crveno-beli vode 2:0. Sa druge strane uzvraća Serž Ibaka polaganjem, i izjednačuje rezultat 2:2.

Tekst potpisa

Sastavi:

Zvezda – Jago Dos Santos, Džavonte Smart, Rokas Gedraitis, Luka Mitrović, Džoel Bolomboj

Bajern – Leandro Bolmaro, Karsen Edvards, Vladimir Lučić, Devin Buker, Serž Ibaka

UOČI MEČA:

Crveno-beli su u Minhen došli oslabljeni, lišeni pomoći jednog od najboljih igrača Miloša Teodosića. Takođe, Janis Sferopulos ne može da računa ni na Nikolu Tompića i Treja Tompkinsa.

Pablo Laso isto ima problema sa sastavom ekipe. Van stroja su Elijas Heris, kao i jedan od najboljih košarkaša dosadašnjeg dela sezone u Evroligi, Silvijan Francisko.

Zvezdi je ovo pratkično poslednja šansa da se uključi u borbu za plej-in.

Bajern se trenutno nalazi na skoru 11-15, dok je Zvezda na 10-16.

Ekipa sa Malog Kalemegdana je slavila protiv Bavaraca u prvom delu sezone (74:68).