FoNetdanas 15:44
foto (BETAPHOTO/MILAN OBRADOVIĆ)
Premijer Srbije Đuro Macut izjavio je danas na Festivalu vantelesne oplodnje, u organizaciji Udruženja Šansa za roditeljstvo, da je jedan od prioriteta Vlade Srbije podsticanje nataliteta i jačanje porodične politike.
Macut je istakao da je cilj nacionalnog programa o fertilitetu da podstakne parove suočene sa proširenjem porodice da se na vreme obrate stručnjacima i dodao da je važno preventivno delovanje.
On je rekao da je i kao lekar i premijer ponosan što se ovo pitanje postavlja kao nacionalni prioritet i što su dosadašnje mere dale rezultate.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.
Najnovije
Društvo
Naslovna strana
Naslovna strana za 11. i 12. oktobar 2025.
Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa
Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.