CRVENA zvezda je ostala bez Gabonca Gelora Kange koji je na kraju prošle sezone napustio klub. Ipak, crveno-beli će imati u timu igrača iz ove zemlje. U pitanju je novajlija Šavi Babika, a o njemu je upravo govorio saigrač iz reprezentacije.

КАНГА О НОВОМ ГАБОНЦУ У ЗВЕЗДИ: Видећемо ко је бржи - Бабика или Радоњић

FOTO: M. Vukadinović

Iskusni vezista koji u redovima šampiona Srbije ostavio dubok trag objasnio je 25-godišnjaku za znači igranje za tim iz Beograda.

– Kazao sam Babiki da je potrebno da pruži sve od sebe. Naglasio da je neophodno da bude profesionalan i što bolji – kako na terenu, tako i na treningu. Zvezda je veliki klub, bogate istorije, a on je mlad i spreman da sluša. Nadam se da će u Beogradu napredovati i doprinositi uspesima kluba – rekao je Kanga za „Meridian sport“.

*Uzmi 20% bonusa za LIVE!
Aktiviraj bonus uz odigrani tiket od 4+ para, uplatom od 1.000RSD i kvotom od 5.00 ili više!*

Naglasio je i da Babiku gleda kao starijeg brata.

– Da, kao stariji sam mu brat. To je normalno. Iskusnijim sam i dočekao sam ga u reprezentaciji.

*Uzmi 20% bonusa za LIVE!
Aktiviraj bonus uz odigrani tiket od 4+ para, uplatom od 1.000RSD i kvotom od 5.00 ili više!*

Zanimljivo će biti da se vidi da li je brži Gabonac ili Nemanja Radonjić.

– On je veoma brz, ali je brz i Radonjić. Iskreno, ne znam ko je brži – videćemo na terenu. Nadam se da će doprineti lepim stvarima u Zvezdi, da će postizati važne golove. Svi se nadaju da će pružiti doprinos, a on poseduje talenat i sve što je potrebno da ispuni očekivanja.

Kanga je u klubu ostavio dubok trag, a veruje da to može da učini i njegov sunarodnik.

– Pričao sam mu da je Zvezda veliki klub, sa sjajnim navijačima. Takođe, ima priliku da se bori za Ligu šampiona. „Marakana“ je odlično mesto da nastavi igrački razvoj.

Otkrio je i kom fudbaleru Zvezde Babika može da se obrati za pomoć.

– Rekao sam Babiki da za sve što mu je potrebno može da se obrati Šerifu i da se drži njega.

Za kraj se dotakao i Erokspora, kluba za koji nastupa.

– Zadovoljan sam u novom klubu, sve je dobro. Zvezda mi nedostaje, ali sada sam u drugom timu i potrebno je da se što pre adaptiram – zaključio je Kanga.

Podsetimo, Kanga je ovog leta napustio crveno-bele kao jedan od najboljih stranaca u istoriji kluba.

Bonus video: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“

Preporučujemo

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Originalni tekst