Filmsko leto pod zvezdama – svake večeri u 21 čas, od 21. jula u srcu Beograda    

Dobrih tradicija se ne odričemo — ovog leta krovna terasa Doma Vojske Srbije ponovo postaje omiljeno mesto okupljanja svih ljubitelja filma. Od kada je pokrenut, A1 Kinoteka letnji bioskop posetilo je više od 30.000 gledalaca, a tradicija se nastavlja i ove godine. Bioskop pod otvorenim nebom otvara sezonu u ponedeljak, 21. jula, a projekcije će se održavati svake večeri u 21 čas, sve do kraja avgusta (31.08.2025.).

Publika će biti u prilici da šest nedelja uživa u bioskopu na otvorenom, na ukupno 42 projekcije filmova koje uključuju raznovrstan program za svačiji ukus.

Sezonu otvaramo u velikom stilu — projekcijom kultnog domaćeg filma „Ljubav i moda“, povodom 65 godina od njegovog nastanka. Jedan od najvoljenijih filmova domaće  kinematografije vraća se na veliko platno pod zvezdanim nebom u restaurisanom digitalnom izdanju, sa potpuno novim kvalitetom slike i tona.

Ovogodišnji program A1 Kinoteka letnjeg bioskopa donosi spoj tradicije i savremenog filmskog izraza. Ponedeljkom, sredom i petkom na repertoaru će biti domaći filmovi digitalno restaurisani u okviru projekta A1 Kinoteka (ulaz na ove projekcije je besplatan), četvrtkom će biti prikazivani legendarni svetski filmski klasici, dok su utorak, subota i nedelja rezervisani za aktuelne naslove iz savremene svetske produkcije.

Letnji bioskop i ove godine organizuju A1 Srbija, Jugoslovenska kinoteka i Dom Vojske Srbije, a program je pažljivo kreiran da spoji sve generacije i filmske ukuse.

„Letnji bioskop pod otvorenim nebom ima posebnu magiju, a raduje nas što je tokom prethodnih sezona privukao više od 30.000 gledalaca. Ponosni smo što A1 Srbija i ovog leta publici nudi jedinstveno filmsko iskustvo — uz vrhunski kvalitet slike i zvuka, restaurisane domaće klasike i aktuelna svetska ostvarenja. Kao kompanija koja veruje u snagu povezivanja i ulaže u projekte koji obogaćuju zajednicu, rado nastavljamo ovu lepu tradiciju i pozivamo sve da nam se pridruže pod zvezdanim nebom na jednoj od najlepših lokacija u gradu“, izjavila je Judit Albers, generalna direktorka kompanije A1 Srbija.

„Letnji bioskop na krovnoj terasi Doma Vojske, nije samo filmski program – to je poseban doživljaj koji spaja umetnost, ljubav prema filmu i prelepu atmosferu. Ponosni smo što ovu tradiciju negujemo već četvrtu godinu zaredom i što publika iz godine u godinu dokazuje da uživa u projekcijama na otvorenom. Jugoslovenska kinoteka ostaje posvećena tome da filmsku umetnost učini dostupnom, da prilagodi repertoar svim generacijama i na ovaj način  unese svežinu u svoj program. U programu će se pored domaćih restaurisanih filmskih klasika naći  i filmovi legendarnih autora poput Felinija, Džona Hjustona, Blejka Edvardsa, Bilija Vajldera, Hičkoka, Freda Zinemana, ali najnoviji filmovi  Vesa Andersona, Voltera Hila,  Stivena Soderberga, Šona Bejkera  i mnogih drugih istaknutih savremenih reditelja.  izjavila je Ksenija Zelenović, zamenik direktora Jugolsovenske kinoteke i urednica programa A1 Kinoteka letnji bioskop.

Ulaz na projekcije restaurisanih filmova iz projekta A1 Kinoteka je besplatan, a ulaznice se preuzimaju sat vremena pre početka. Ulaznice za projekcije prodaju se po ceni od 300 dinara, na blagajnama Jugoslovenske kinoteke i na ulazu Doma Vojske na dan projekcije, od 20 do 21 čas. Kupovina ulaznica biće moguća na blagajni Jugoslovenske kinoteke u Uzun Mirkovoj 1, svakog dana (sem ponedeljka) od 10.00-15.00 časova, kao i svakog dana od 17.00-21.00  sedam dana unapred, u skladu sa programskom dinamikom.

Kompletan program objavljen je na sajtu Jugoslovenske kinoteke, a prodaja karata na blagajni Jugoslovenske kinoteke počinje u ponedeljak 21.7.2025.

U slučaju kiše, projekcija se  seli u salu „Makavejev“ Jugoslovenske kinoteke u Uzun Mirkovoj 1, sa početkom u 21.15 časova.

Post Views: 16

Originalni tekst