(Beta) – Udruženje novinara Srbije (UNS) pozvalo je danas državne organe da omoguće stranim novinarima ulazak u zemlju i neometano obavljanje novinarskog posla na protestu u Beogradu.

U saopštenju UNS navedeno je da ta organizacija protestuje zato što juče i danas pojedinim novinarima iz Hrvatske i Slovenije onemogućeno da izveštavaju sa protesta u Beogradu.

„Novinarki RTL-a iz Hrvatske Ivi Anzulović danas je zabranjen ulazak u Srbiju i jutros je vraćena sa graničnog prelaza sa obrazloženjem da predstavlja bezbednosnu pretnju. Srpska policija onemogućila je ulazak u zemlju i novinaru slovenačke POP TV Marku Gregorcu“, piše u saopštenju.

Asocijacija nezavisnih elektronskih medija (ANEM) juče je, kako se navodi, obaveštena da je dvema novinarskim ekipama iz Hrvatske onemogućen ulazak u Srbiju.

Post Views: 146

Originalni tekst