Vaterpolo reprezentacija Srbije se dobro namučila, ali je na kraju ipak pobedila selekciju Japana rezultatom 16:15 (4:4, 3:4, 5:3, 4:4) u prvoj utakmici Grupe B na Olimpijskim igrama u Parizu.

Srpsku ekipu, koja će u Parizu pokušati da odbrani titulu titulu, predvodio je Dušan Mandić sa sedam golova.

Nikola Dedović, Nikola Jakšić i Viktor Rašović dodali su po dva gola, dok su po jedan gol postigli Strahinja Rašović, Radomir Drašović i Nemanja Vico.

U reprezentaciji Japana najefikasniji sa šest golova bio je Jusuke Inaba sa osam golova, dok je tri gola dodao Kejgo Okava.

Japan se dobro suprotstavio i vodio je na poluvremenu protiv Srbije, koja se na tri gola „odlepila“ pri rezultatu 11:8.

Japanska ekipa je u poslednjoj četvrtini izjednačila na 12:12, Srbija je golovima Mandića otišla na dva gola prednosti (14:12 i 15:13), ali je Japan ponovo sustigao zaostatak i izjednačio na 15:15.

Ponovo je strelac bio Mandić, a poslednji napad Japana Srbija je odbranila i pobedom započela odbranu titule.

U utorak od 10.30 Srbija će u drugom kolu igrati protiv Australije, dok će Japan igrati protiv domaćina Francuske.

Ranije danas u Grupi B, Španija je pobedila Australiju 9:5 (2:1, 3:2, 3:1, 1:1).